Szafki pracownicze

W rozbudowanych systemach Kontroli Dostępu w pewnym momencie rozwoju pojawia się pytanie w jaki sposób zabezpieczyć lub zdeponować dokumenty, telefon, czy inne cenne, z punktu widzenia bezpieczeństwa, przedmioty. O ile z kluczami problem został rozwiązany poprzez depozytory kluczy o tyle w pozostałych przypadkach powstała luka, którą właśnie zapełniliśmy oferując szafki dowolnej wielkości zintegrowane ze systemem KD.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są oczywiście szafki pracownicze BHP oraz szafki śniadaniowe, jednak jest to tylko niewielka część możliwości jakie oferuje nam takie rozwiązanie.

Kolejnym, bardzo popularnym, rozwiązaniem są szafki narzędziowe, które pozwalają pracownikom na dostęp tylko do wybranych narzędzi, a kiedy dołożymy do tego identyfikatory poszczególnych narzędzi, to otrzymujemy pełną informację o tym kto, kiedy, jakie narzędzie pobrał i kiedy je zwrócił. Oczywiście takie rozwiązanie najlepiej jest zintegrować ze systemem CCTV, który uzupełni nam informacje tekstowe o warstwę wizualną to jednak już sama spersonalizowana wiedza o narzędziach jest niezwykle cenna.

Jeszcze innym zastosowaniem szafek włączonych w system KD jest obsługa dokumentów i kluczyków do samochodów służbowych, gdzie możemy nadać pracownikowi dostęp do szafki z dokumentami do określonego samochodu, a jeśli dodamy do tego „moduł obsługi delegacji” to otrzymujemy kompletne rozwiązanie.

Problematyczne jest też deponowanie telefonów komórkowych przed wejściem na obszary chronione. Nie każdy chce i tym bardziej nie każdy może oddać telefon w ręce obcej osoby, dlatego też depozytor połączony z „modułem gość” rozwiązuje ten problem. Gość może zdeponować telefon w szafce przypisanej do konkretnej karty gościa. Podobnie sprawa ma się z deponowaniem cennych przedmiotów przed wejściem do strefy produkcyjnej.

Dość specyficznym sposobem na wykorzystanie szafek włączonych do systemu KD jest wejście do strefy specjalnie chronionej. Gdzie w szafkach zdeponowane są spersonalizowane karty pozwalające na dostęp do szczególnie zabezpieczonych pomieszczeń, coś na kształt incepcji w systemie kontroli dostępu. Pozwala to na zminimalizowanie ryzyka kradzieży lub sklonowania karty.

Oczywiście nie są to wszystkie zastosowania powyższego rozwiązania i jeśli mają Państwo jeszcze jakieś pomysły na zagospodarowanie możliwości szafek włączonych do systemu KD, a wierzymy że tak jest, bo znamy Wasze innowacyjne i kreatywne podejście, to zapraszamy do kontaktu.