ZAKŁAD OBUDÓW

NASZE DZIAŁANIA

Zakład Obudów zajmuje się projektowaniem, produkcją i kompletowaniem obudów oraz elementów mechanicznych do urządzeń elektronicznych i elektrycznych. Nasz proces produkcyjny oparty jest na nowoczesnym parku maszynowym i umożliwia wytwarzanie obudów w oparciu o obróbkę plastyczną blach. Kluczowym elementem wyposażenia są maszyny CNC implementujące innowacyjne technologie i najnowsze rozwiązania w swojej dziedzinie.

PROJEKTOWANIE OBUDÓW

Zakład świadczy usługi projektowe i produkcyjne dla podmiotów zewnętrznych z uwzględnieniem wymagań i potrzeb klienta. Po analizie założeń i wymagań konstrukcji przygotowywany jest projekt w technologii modelowania bryłowego 3D oraz wizualizacje produktu, a następnie wykonywana jest dokumentacja techniczna i technologiczna w celu przekazania elementów do produkcji.

PRODUKCJA ELEMENTÓW MECHANICZNYCH

Wykonanie i pozytywna weryfikacja elementów umożliwia przekazanie ich do dalszej obróbki w ramach procesów konwencjonalnych (spawanie, zgrzewanie, obróbka spoin, szlifowanie, wciskanie elementów gwintowanych itp). Po kontroli jakości elementy mechaniczne mogą zostać skierowane są wyspecjalizowanych kooperantów w celu zabezpieczenia powierzchni (lakierowanie, anodowanie, cynkowanie, oksydowanie itd).

KOMPLETACJA I MAGAZYNOWANIE

Dzięki długoletniej współpracy z dostawcami z całego świata, mamy nieograniczone możliwości kompletowania podzespołów elektronicznych, które mogą być magazynowane na 120 m2 powierzchni magazynowej, która w najbliższych miesiącach zwiększy się o kolejne 300 m2.

KOMPLETACJA OBUDÓW I URZĄDZEŃ

Wyprodukowane elementy obudowy zostają skompletowane i przekazane do montażu urządzeń w Zakładzie Elektroniki. Dzięki długoletniej współpracy z dostawcami z całego świata posiadamy szeroki dostęp do komponentów zewnętrznych, co poszerza nasze możliwości produkcyjne.

ZAPLECZE WARSZTATOWE

Posiadamy zaplecze warsztatowe umożliwiające wykonywanie obróbki ślusarskiej oraz przygotowanie elementów do poszczególnych procesów produkcyjnych. Spawamy metodami TIG, MIG/MAG zachowując wysoką jakość i estetykę połączeń a także powtarzalność. Odpowiednie zaplecze logistyczne ułatwia realizację zleceń kooperacyjnych.

Park maszynowy

Wycinarka światłowodowa SERON FiberCut 1530

Wycinarka światłowodowa SERON FiberCut 1530 o mocy lasera mocy 3kW i polu roboczym 1550×3050 umożliwia szybkie i precyzyjne wycinanie elementów z blach nierdzewnych, konstrukcyjnych, galwanizowanych.

Wycinarka światłowodowa SERON FiberCut 1530

Prasa krawędziowa DENER ServoBrake 78025 o długości gięcia 2500 mm oraz nacisku maksymalnym 80 ton z nowoczesnym sterowaniem CNC DELEM 66 umożliwia pełne programowanie oraz wizualizację graficzną 3D gięcia.

Ploter frezujący SERON Standard 1315

Ploter frezujący SERON Standard 1315 o zakresie roboczy 1300 x 1500 mm umożliwia frezowanie płyt z tworzyw sztucznych w 3 osiach.

Wtryskarka do tworzyw sztucznych KraussMaffei KM90-520C1

Wtryskarka do tworzyw sztucznych KraussMaffei KM90-520C1 realizuje produkcję obudów z tworzyw sztucznych.

Inne urządzenia :

  • Prasa PRIMA INSERTER MAXI 450 z akcesoriami do wciskania łączników gwintowanych typu PEM pozwala na instalację łączników w elementach o wymiarach do 900 mm.
  • Zgrzewarka kondensatorowa LBS 80 do łączników gwintowanych umożliwia szybkie i wydajne zgrzewanie elementów gwintowanych a także śrub, trzpieni, gwoździ i kołków do powierzchni z metalu.
  • Zgrzewarka do blach przeznaczona do punktowego zgrzewania dwustronnego blach niskowęglowych, nierdzewnych, ocynkowanych i sprężystych. Zgrzewanie blach w wielu przypadkach z powodzeniem zastępuje proces spawania.
  • Spawanie metodami TIG, MIG/MAG