O Firmie

Kilka ciekawych słów poświęconych naszej działalności

Firma Skalmex powstała przeszło 30 lat temu. Działamy w branży nowoczesnych rozwiązań elektroniczno-informatycznych dla przedsiębiorstw. Cechuje nas bogate, wieloletnie doświadczenie w pracy nad systemami identyfikacji bezstykowej ułatwiającymi zarządzanie firmą. Podstawowy profil naszej działalności stanowią inteligentne systemy: Rejestracji Czasu Pracy i Kontroli Dostępu. Posiadamy własne hale produkcyjne, w których powstają nasze urządzenia.

Czytniki kart wraz Kontrolerami Dostępu pozwalają ograniczyć ruch osobowy w budynku oraz jego otoczeniu. To od Was zależy kto a nawet kiedy ma dostęp do poszczególnych pomieszczeń. Z łatwością rozgraniczymy dostęp, nadamy uprawnienia lub dodamy możliwość zatwierdzania operacji. Oczywiście, możliwe jest również wykorzystanie naszych Czytników w Kontroli Dostępu do pojedynczych szafek czy regałów.

Rejestrator Czasu Pracy umożliwia wdrożenie przejrzystego systemu, który usprawni prowadzenie ewidencji a także ułatwi kontrolę godzin wejść i wyjść osób zatrudnionych. Dzięki temu, bez problemu zorientujesz się, czy każda osoba jest punktualna i rzeczywiście “wyrabia” liczbę godzin określoną na umowie. System idealny będzie również dla osób, które nie mają stałych godzin, w których muszą pojawiać się w firmie, i same ustalają dni i godziny – wówczas, łatwo będzie sprawdzić czy rzeczywiście wywiązały się z zadań, a jeśli pracują na zlecenie – ułatwi obliczanie wynagrodzenia. Rejestrator Czasu Pracy pracownika to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej branży i firmie, bez względu na jej wielkość.

Wspieramy naszych klientów na każdym etapie wdrażania Rejestracji Czasu Pracy i Kontroli Dostępu poprzez:

 • Audyt środowiska technicznego i przestrzennego.
 • Doradztwo w zakresie doboru najlepszego dla Państwa rozwiązania.
 • Przedstawienie wyceny i harmonogramu prac.
 • Dostawę, instalację oraz konfigurację niezbędnych komponentów sprzętowych.
 • Dostawę, instalację oraz konfigurację oprogramowania oraz niezbędnych licencji.
 • Na życzenie klienta: tworzenie linii komunikacyjnych zapewniających wymianę danych miedzy elementami systemu.
 • Przeprowadzenie szkoleń w zakresie obsługi i konserwacji systemu.
 • Dostarczenie dokumentacji powykonawczej.
 • Zapewnienie wsparcia i serwisu systemu.

Postaw na doświadczenie i profesjonalną, kompleksową obsługę. Nasz System to Twoje korzyści!
Chętnie porozmawiamy o rozwiązaniach dopasowanych do Waszych potrzeb:

„Skalmex” Sp. z o.o. składa się z trzech zintegrowanych zakładów, mieszczących się w nowoczesnym budynku :

 • Zakład systemów – zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem naszych flagowych systemów, czyli Rejestracji Czasu Pracy i Kontroli Dostępu,
 • Zakład elektroniki – zajmuje się projektowaniem elektroniki, wdrażaniem i realizacją procesu produkcyjnego oraz montażem kompletnych urządzeń,
 • Zakład obudów – zajmuje się projektowaniem obudów i realizacją procesu produkcyjnego obudów.

Nasza oferta

Jako firma dynamicznie rozwijająca się, w każdej chwili jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania, zmiany i modyfikacje istniejących lub zaprojektowanie nowych rozwiązań elektroniczno – informatycznych zgodnych z wymaganiami klienta.

Kontrola dostępu

Profesjonalne zabezpieczenia terenów i budynków. Nasz system zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz niezawodności.

Rejestracja czasu pracy

Zaawansowane narzędzie do obsługi i rozliczania czasu pracy pracowników.

Projektowanie elektroniki

Projektowanie zaawansowanych bądź prostych technologicznie urządzeń elektronicznych – od projektu przez oprogramowanie aż po sam prototyp.

Produkcja elektroniki

Nowoczesna linia produkcyjna SMT oraz wykwalifikowana kadra THT zapewnia najwyższą jakość wykonywanych zleceń.

Produkcja obudów

W dziale projektowym wykonujemy również usługę projektowania obudów na indywidualne zamówienia klienta z uwzględnieniem zamówienia klienta z uwzględnieniem jego wymagań i potrzeb.